Aiatrendid 2021

  1. Põgenemine maale – maal hea stressi maandada ja tunda lähedust loodusega. Enne maale minekut soovitakse aga maamaja ilusamaks muuta, kaunistatakse terrassid ja trepid taimepottidega, korrastatakse aed. See tähendab nõudlust Kadaka talu püsilillekollektsioonide ja maa-aiale iseloomulike püsilillede järgi.
  2. Aed kui toa osa – terrass kui toa pikendus või väliköök või varjualune, kus aias mõtiskletakse  üksi või veedetaks aega perekonnaga. Seda väliruumi kaunistatakse lillede ja kõrrelistega ning maitse- ja lõhnataimedega, mida pakub ka Kadaka Talu Taimeaed oma taimesortimendis.
  3. Erksad värvid – mida erksam, seda rõõmsam. Hea tuju luuakse sissekäiguraja äärde erksavärviliste lillede istumisega. Kadaka talu taimevalikus palju erkroosasid, -lillasid ja siniseid lillesorte.
  4. Kliimamuutustega arvestamine – aeda istutatakse vett vähenõudvaid taimi, et hoida keskkonda. Kadaka talul on valikus kõrrelisi, mis sobivad selle trendi järgimiseks.
  5. Loodussõbralik aed – kasvav trend – istutatakse lilli, mis tõmbavad ligi mesilasi ja liblikaid ning teisi kasulikke putukaid. Kadaka talu taimevalikus on sellisteks lilledeks erinevaid salveisordid, purpur-siilikübarad, naistenõgesed jne.
  6. Lilleaas – Eestis järjest populaarsem trend, spetsiaalse taimevalikuga luuakse looduslähedane lilleaas. Kadaka talu taimevalikus leidub püsikuid ja kõrrelisi, mis lilleaasa taimevalikusse hästi sobivad.
  7. Pilkupüüdvad dekoratiivsed lillepotid – Kadaka Taimeaed pakub püsilillekollektsioone ka dekoratiivpottides